Slovenská televízia Štúdio Košice začala nakrúcať dokumentárny film o príbehu Blanky Bergerovej a jej rodiny na motívy knihy „Najväčší biznis môjho života“, ktorú za svojho života napísala Blanka Bergerová.


Autorom myšlienky o sfilmovaní knihy Blanky Bergerovej je dramaturg košického štúdia STV Peter Navrátil.
Podľa jeho slov film bude  …o Blanke Bergerovej, o jej ponížení a utrpení po prijatí Židovského kódexu v septembri 1941, o jej snahe zachrániť seba a členov rodiny pred transportom do koncentračného tábora, o jej sile, duševnej energii a odhodlanosti za každú cenu prežiť, o jej „obchode“, vďaka ktorému sa jej podarilo pred istou smrťou zachrániť 70 ľudských životov…


Prvá časť nakrúcania sa uskutočnila v apríli v Izraeli, kam sa Blanka Bergerová v roku 1949 spolu s rodinou odsťahovala. Peter Navrátil ako scenárista a režisér filmu spolu s kameramanom Pavlom Hospodárom nakrúcali v severnej časti Izraela, kde žijú potomkovia Blanky Bergerovej a meste Tel Aviv.


Druhá časť filmu sa nakrúcala v máji na autentických miestach v Humennom, kde Blanka Bergerová žila a v okolí Banskej Bystrice, kde sa spolu s rodinou za krutých podmienok ukrývala pred nacistami v horskej chate. Na nakrúcaní sa zúčastnila aj Avital Efrat, vnučka Blanky Bergerovej, ktorá vo filme divákom približuje príbeh  svojej starej mamy.


Tretia časť filmovania je plánovaná na jún a júl. Na hraných scénach budú spolupracovať ochotníci zo Sabinova.
Prezentácii filmu v Izraeli prisľúbil podporu aj slovenský veľvyslanec v Tel Avive Dr. Ivo Hlaváček. Pri návšteve veľvyslanectva mu pán Avihou Efrat odovzdal knihu, ktorú napísala jeho mama.


Finálna verzia filmu bude v slovensko – anglickej mutácii a jej premiéra je plánovaná na september.