Na premietaní sa zúčastnil aj nový veľvyslanec štátu Izrael na Slovensku J.E. Alexander Ben Zvi a predseda Židovskej náboženskej obce pán Peter Salner. Pastor Adrián Šesták predniesol úvodný príhovor, v ktorom vyzdvihol nutnosť pripomínania si udalostí, na ktoré by sme možno všetci chceli, ale nemôžeme a nesmieme zabudnúť, pretože aj náš štát a jeho prisluhovačný klérofašistický režim v minulosti išiel proti židovskému národu. Adrián okrem iného povedal: „Barbarské skutky holokaustu sa už nikdy nesmú opakovať, snahám zničiť židovský národ sa vždycky treba rozhodne postaviť. Treba to robiť znovu a znovu. Kedykoľvek budú znieť verejné prejavy popierajúce holokaust a nabádajúce na násilie voči nevinným, cirkev sa musí ozvať. Musí hovoriť pravdu a hovoriť ju nahlas. Práve preto vítame vznik dokumentu o „najlepšom obchode života“ Blanky Bergerovej.”

Dátum premietania filmu o organizovanom vyvražďovaní Židov, 29. novembra bol symbolický, keďže v ten deň v roku 1947 sa prvý krát v novodobej histórii na pôde vtedajších Spojených národov začalo uvažovať o nezávislom židovskom štáte.

Pán Efrat, ktorý je synom hlavnej hrdinky filmu, zdôraznil, že táto akcia je veľmi dôležitým nástrojom v boji proti antisemitizmu, ktorý v súčasnosti silnie aj v súvislosti s udalosťami, ktoré sa odohrávajú v Iráne. Ďalej vyzdvihol a ocenil spoluprácu a podporu Kresťanského spoločenstva milosť pri prezentovaní knihy a aj filmu po Slovensku.

Film si prišlo pozrieť asi 150 pozvaných hostí. Slovenská televízia vysielala v hlavných správach o celej akcii krátku reportáž a akcia bude prezentovaná aj v časopise Slovenka.